"אתה לא יכול לטפס על סולם ההצלחה עם ידיים בכיסים"

ארנולד שוורצנגר

בשנים האחרונות במהלך חיפושי העבודה שלי ושל קולגות שלי אספתי הרבה טיפים ממגוון מקורות מידע שעזרו לי ולקולגות שלי בקידום הקריירה.

היום קריירה בכל תחום שהוא, היא דבר שצריך לתחזק בקביעות-מה שאומר שאתם חייבים להמשיך לרכוש כל הזמן ידע מקצועי, ללמוד על מגמות וטכנולוגיות חדשות בשוק, ובקיצור, להיות כל הזמן עם יד על הדופק.

בפוסט הזה אספתי מספר מקורות מידע שהתחברתי אליהם, ושלטעמי נותנים המון ערך וידע על שוק העבודה ובנוסף יאפשרו לכם ליצור קשרים חדשים ולפתח שיתופי פעולה שלא תוכלו להגיע אליהם בשום מקום אחר:

תציגו את עצמכם בצורה המקצועית ביותר: נתחיל בבסיס של הבסיס- אם אין לך לינקדאין- זה הזמן!!! בעולם העבודה להיות בלי דף לינדקאין אישי זה כמו להיות בלי פייסבוק ואינסטגרם- אתם מנותקים!!! יש היום המון בלוגים בנושא קריירה שיודעים לתת ייעוץ איך לפתוח פרופיל לינדקאין, ליצור את מילות המפתח הנכונות כדי שמגייסים יפנו אליכם עם הצעות ובאופן כללי איך לשווק את עצמכם בצורה הטובה ביותר.

תאספו כמה שיותר מידע לפני קבלת החלטות קריירה חשובות: הטורים של אורנה רודי בגלובס– לפני כמה שנים קראתי במקרה את אחד הטורים של אורנה , שהיא בעלת טור קבוע בגלובס- והתאהבתי: מדובר במומחית לשוק העבודה שאומרת את כל האמת בפרצוף. הטורים שלה עוסקים בניתוח כללי של שוק העבודה,הסבות קריירה, ועוד מגוון של נושאים שרלוונטיים לכל אחד בכל תחום. תעשו לעצמכם טובה ותקראו!

דע את "האויב" – חשוב להבין איך החברות המגייסות עובדות, כדי לא לפספס הזדמנויות: אתר tips4geeks – אתר מצויין, (עם שם קצת מטעה) מפוצץ בטיפים למי שמחפש עבודה, החל מכתיבת קורות חיים, פנייה נכונה למשרות והרבה מידע מאחורי הקלעים על מה עובר בראש של המגייסים. בקיצור, מדובר במכרה זהב למי שנמצא בתהליך חיפוש עבודה.

הצטרפו לקהילה! אני ממליצה במיוחד על קבוצת פורום נשים בתעשייה- קהילת המנהלות (בפייסבוק)- קבוצה מדהימה שגם אני חברה בה כמובן.

הקבוצה הוקמה כדי לתמוך בקידום נשים לפקידי ניהול בכל התעשיות וחברות בה מגוון נשים איכותיות (כולל נשים בתפקידים בכירים ntus) שמייעצות ותומכות בכל נושא: התלבטויות הקשורות לניהול קריירה, טיפים למשא ומתן על שכר בסגירת חוזה, התייעצויות מקצועיות ועוד.

הקבוצה גם מארגנת הרצאות, מפגשי נטוורקינג ואירועים כמו יום צילום מקצועי ואף מפגשים לקפה לקידום הקריירה. אם את לא שם- ממליצה לך לרוץ ולהירשם עכשיו!

טיפ: שווה לשאול קולגות שלכם וגם לחפש באופן אקטיבי בפייסבוק קבוצות נוספות מתחום העיסוק שלכם. בקבוצות כאלה חולקים המון ידע מקצועי וניתן ליצור קשרים במפגשים או באמצעות סיוע לחברי הקהילה, ובכך למתג את עצמכם מקצועית בתחומכם.

יש לכן עוד המלצות על קבוצות שוות ברשתות החברתיות? שתפו אותי בתגובות!

רוצה לשמור לעצמך את הטיפים מהפוסט? ריכזתי לך את העקרונות החשובים כאן למטה: